![](https://www.ieu.edu.tr/images/content.jpg)
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
Engelliler Haftası - Sporla Engelleri Aşıyoruz Söyleşisi
![Engelliler Haftası - Sporla Engelleri Aşıyoruz Söyleşisi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8136_1.jpeg)
10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Engelli Destek Birimi işbirliğinde 'Sporla Engelleri Aşıyoruz' söyleşisi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü Dr. Öğr. Üyesi Barış GÜRPINAR'ın moderatörlüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı antrenörü Evren UYANIK, takım kaptanı Erdi ARSLAN ve sporculardan Izuchukwu NWACHUKWU Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri öğrencileri başta olmak üzere katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar. Söyleşi sonunda fakülte Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Tülay YAVAN konuklarımıza teşekkür belgelerini ve hediyelerini takdim etti. Etkinlikte haftanın anlam ve önemine uygun şekilde 'Toplumda her bireyin birer engelli adayı olduğuna ve engellerin, ampute futbolu sporunda olduğu gibi, aşılana kadar engel olduğuna' vurgu yapıldı.
HABER |TÜM HABERLER
![Boccia Takımı Gençlerle Buluştu Boccia Takımı Gençlerle Buluştu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9224_1_th.jpeg)
Boccia Takımı Gençlerle Buluştu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Boccia Takımı, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne (İEÜ) konuk olarak öğrencilerle bir araya geldi.
![Sağlıklı Yaş Alma Sempozyumu Sağlıklı Yaş Alma Sempozyumu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9057_1_th.jpeg)
Sağlıklı Yaş Alma Sempozyumu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü moderatörlüğünde, Balçova Belediyesi işbirliğiyle 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında Sağlıklı Yaş Alma
![Bölümümüz Öğrencilerinden TÜBİTAK Projesi Başarısı Bölümümüz Öğrencilerinden TÜBİTAK Projesi Başarısı](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8856_1_th.jpeg)
Bölümümüz Öğrencilerinden TÜBİTAK Projesi Başarısı
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerimizden Seval Çevik'in proje yürütücüsü, İlknur Erak ve Kıvanç Vatansever'in proje ortakları
![1. Sınıf Oryantasyon Etkinliği 1. Sınıf Oryantasyon Etkinliği](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8844_1_th.jpeg)
1. Sınıf Oryantasyon Etkinliği
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü 1. Sınıf öğrencilerimizle oryantasyon etkinliğimizi gerçekleştirdik. 2. ve 3. sınıf öğrencilerimizin katılımı
![Engelleri ‘Sporla’ Aştılar Engelleri ‘Sporla’ Aştılar](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8651_1_th.jpeg)
Engelleri ‘Sporla’ Aştılar
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), ‘Sporla Engelleri Aşıyoruz’ temasıyla düzenlediği Masa Tenisi Turnuvası’nda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Tekerlekli Sandalye Masa Tenisi sporcularını konuk etti.
!['Tenis'te Gurur Veren Başarı 'Tenis'te Gurur Veren Başarı](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8654_1_th.jpeg)
'Tenis'te Gurur Veren Başarı
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Kadın Tenis Takımı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Tenis Süper Ligi müsabakalarında
![‘Eskrim’de Çifte Başarı ‘Eskrim’de Çifte Başarı](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8637_1_th.jpeg)
‘Eskrim’de Çifte Başarı
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Eskrim Takımı, Ankara Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Unilig Eskrim Finalleri’ne damgasını vurdu. 3 kişiden oluşan İEÜ’lü ekip, büyük
![MEME KANSERİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ MEME KANSERİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8390_1_th.jpeg)
MEME KANSERİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
Meme Kanseri Farkındalık Ayı olan Ekim ayı kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Kulübü öğrencileri ile Meme Kanseri Farkındalık